İade İptal Kuralları


İADE VE DEĞİŞİM KLAVUZU
Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren cayma hakkı kapsamında 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur.

İade durumunda internet mağazacılık kanalımıza ait iade adresine kargo gönderimi yapılmalıdır.
 
Ürünlerimiz orijinal ambalajlarında , etiketli, eksiksiz ve kullanılmamış bir şekilde iade edilmelidir.
 
İade edilecek ürün, irsaliyeli fatura ile arkasında mevcut olan iade formuna iade sebebi doldurularak gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir.
 
İade için bir kargo şirketi ile anlaşılması gerekiyor ve aşağıdaki şekilde olması lazım.
14 gün içerisinde yapacağınız tüm iadelerde ürünleri firmamıza yollamanızdan doğan kargo ücreti iadenin YURTİÇİ Kargo aracılığı ile yapılması şartı ile firmamıza aittir. Diğer kargo firmalarından yapılacak iadelerin gönderim ücreti, müşteriye aittir.
 
İadeler aşağıdaki adresimize yapılmak zorundadır.
Emek Mah Zekisavcı Cad no:42/1 Şahinbey / GAZİANTEP
 


İADE İŞLEMLERİ
 

  • İade edilecek ürün, irsaliyeli fatura ile arkasında mevcut olan iade formuna iade sebebi doldurularak gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • Kullanılmamış olan iade etmek istediğiniz ürünü faturanız ile beraber en yakın YURTİÇİ Kargo ofisine teslim ederek aşağıda bulunan iade adresimize yollayınız. Ürününüz teslim alındığında bir eposta ile bilgilendirileceksiniz. İade ettiğiniz ürününüz iade koşullarına uyması durumunda siparişte kullandığınız ödeme methodu kullanılarak geri ödemeniz gerçekleştirilecektir.
 
İade adresimiz,
Emek Mah Zekisavcı Cad no:42/1 Şahinbey / GAZİANTEP
 
  • İade siparişinize ait ödemeniz, iade gönderdiğiniz tarihten itibaren en fazla 7 iş günü içerisinde yapılacaktır. Ürünler iade adresimize ulaştığında size e-posta ile bildirim gönderilecektir. Geri ödeme konusunda bilgi almak için 08503469118 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızı arayabilir veya www.zeugmasauna.com web sitemizden Bize Ulaşın formumuzu doldurabilisiniz.
 
DEĞİŞİM İŞLEMLERİ
  • Değişim olacak ürün, irsaliyeli fatura ile arkasında mevcut olan iade formuna iade sebebi doldurularak gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin değişimi kabul edilmemektedir.
  • Üründe alıcı tarafından mutad kullanımı aşan bir kullanım gerçekleştiği tespit edildiğinde değişim gerçekleşmez. Bu halde Alıcı’nın cayma hakkı da mevcut değildir.
  • Değişime konu olan ürünü göndermeden önce irsaliyeli faturanın arkasındaki “Değişim iade formu” doldurumanız (Bu form 385 Sayılı Vergi Usül Kanunu Genel Tebliği uyarınca zorunludur) ve ürün faturası ile birlikte aşağıdaki adrese en yakın YURTİÇİ Kargo ofisine teslim ederek aşağıda bulunan değişim adresimize yollayınız.
 
Değişim adresimiz,
Emek Mah Zekisavcı Cad no:42/1 Şahinbey / GAZİANTEP
  • Değişim ürünümüz tarafımıza ulaştığı takdirde uzman ekibimiz tarafından incelenerek değişime uygun görüldüğü taktirde 30 iş günü içerisinde değişim işleminiz başlatılacaktır.