Far- Infrared Teknolojisi Nedir?

Far-Infrared Teknolojisi ve Zeugma Sauna
 
Zeugma sauna klasik saunalar ve buharlı saunalardaki klasik yöntemlerin aksine yeni teknolojilerin başında gelen far-infrared teknolojisini kullanılarak üretilmiştir.
 
Bazıları ona “Hayatın Işığı” veya “Gerekli Işınlar” gibi adlar takabilirler veya NASA’ya göre ise adı “Biolojik Işınlar” olabilir ama Far Infrared (Uzak-Kızılötesi) insan hayatına oksijen, yemek, su kadar elzem olduğunu ispatlamıştır.
 
Far - infrared ışınlar , dalga boyları genelden daha uzun olan infrared ışınlardır (dalga boyları kısa olan infrared ışınlar yakın – infrared ışın olarak adlandırılır).Dalga boyları kırmızı bölgedeki görünür ışınlardan daha uzun olduğu için, yüksek ısıtma özelliğine sahiptirler. Görünmez ve materyallerce kolayca emilen uzak – infrared ışınlar kuvvetli rezonansa sahiptir ve organik oluşum moleküllerine karşı titreşim hareketine yatkındır.


 

Ayrıca , ışın genellikle dalga boyu kısa ise , daha iyi yansır ( quartz ısıtıcılarda olduğu gibi ) . Şayet dalga boyu uzun ise, temasta olduğu materyallerce emilir.Uzun dalga boyuna sahip ışınlar daha fazla yayılır ve bu da bize güneşle temas ettiğimizde neden sıcağı hissettiğimizi açıklar. Örneğin, 30 derecedeki bir suya girdiğimizde ısınmayız.
 
Fakat aynı derecede güneş banyosu yaparsak ısınırız. Bu da güneş ışığındaki uzak - infrared ışınların derimizin derinliklerine nüfuz etmesi ve ısı yaratmasındandır.
Bu ısınma hareketi, değişik hastalıklara sebep olan mikroplardan kurtulmayı, kılcal damarların genişlemesini, kan deveranının artmasını ve hücre yenilenmesini sağladığı söylemektedir.Far Infrared’in konvansiyonel ısı ve buhar saunaları ile mukayese edildiğinde civa , alüminyum gibi ağır metallerin, ve hatta kolesterol, nikotin, alkol, amonyak,sülfürik asid ve diğer çevresel toksinlerin detoxunda 7 kat daha etkin olduğuna inanılmaktadır.Daha bir çok faydasından bahsedeceğimiz Far-Infrared teknolojisini Zeugma Saunamız uygun fiyat politikası ve çok kolay kurulumu ile birlikte her eve girmeyi kendimize amaç edinmişizdir.
 
                                               
 
 
​Aşağıda Zeugma Sauna’nın önemli teknik özelliklerini ve diğer klasik saunalara göre farkını detaylı olarak göreceksiniz.

Zeugma saunamızda kullanılan tüm ürünler insan sağlığına zarar vermeyecek materyaller arasından seçilmiştir.
Siz sevgili kullanıcılarımız gönül rahatlığı ile Zeugma saunanın içine girip Zeugma saunanın üstün özelliklerimizi gönül rahatlığı ile tecrübe edebilirsiniz.kumaştan , fermuarımıza kadar olan tüm seçimlerimizi siz sevgili kullanıcılarımız için özenle seçmekteyiz. Tüm modellerimizin kurulumu sadece birkaç dakika olup , sadece bir kişi ile kullanım kılavuzumuza bile ihtiyaç duymadan kolaylıkla yapabileceksiniz. Kolay katla-kullan özelliğimizden bahsetmemize bile gerek olmadığını biliyoruz çünkü Zeugma Saunayı bir kere kurduktan sonra tekrar katlayıp bir tarafa koymadan evinizin koltuk takımı gibi demirbaşları arasına gireceğinden hiç şüphemiz bulunmamaktadır. Aşağıdaki tabloda Zeugma Sauna ile diğer klasik saunalar arasındaki farkını görebilirsiniz.


 
 
 
  Zeugma Sauna Klasik Saunalar
Kurulum 1-2 dakika (Çok Kısa) Min 4 – 5 gün
Sıcaklık 65 oC 90 – 100 oC
Ön Isıtma Süresi 10 dk 45 – 50 dk
Nefes Alma Kafa dışarıda olduğundan rahat İçinde olduğunuzdan daha zorlu
Hava sirkülasyonu Buharsız, nemsiz, daha düzenli terleme Yüksek Nem, Yüksek sıcaklık
Kapsadığı Alan 1-2 m2 arası Büyük alanlar
Elektrik sarfiyatı 800 W / 220 V 3500 W – 9000 W / 380 V
Isı Kaynağı Yüksek teknoloji Far-Infrared Yüksek sıcaklıkta dolaylı ısınma
Taşınabilirlik Çok rahatlıkla taşınabilir Sabit
Fiyat Uygun Pahalı